AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2010-09-29 21:39:16 İçişleri bakanı beşir atalay, çubuk'ta 2010-09-29 21:32:45 Çubuk'u keşfeden dergi hazırlandı 2010-09-29 21:19:11 İlköğretim haftası törenlerle kutlandı 2010-09-29 20:51:17 Başkan özden'e ziyaret etti 2010-09-29 20:42:03 6. uluslararası çubuk kültür festivali başladı 2010-09-29 20:37:40 Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi 2010-09-29 20:30:35 Uluslararası çubuk kültür festivali 2010-06-23 09:35:17 Babalar günü'de evlendi

Trafik haftası kutlandı

ÇUBUK’TA TRAFİK HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI
11 Mayıs 2009 Pazartesi 12:18:04

 

          Tüm yurtta olduğu gibi Ankara’nın Çubuk ilçesinde de Trafik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen törene Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Emniyet Müdürü Ali Sinoplu, Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak, Halk Eğitim Müdürü Asım Güler, Nüfus Müdürü Songül Emir, trafik polisleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Tören bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Hüseyin Bayrak, trafiğin insan hayatındaki önemine değinerek bu konuda her vatandaşın bir şeyler yapması gerektiğinin altını çizdi. Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde sürücülere ve vatandaşlara trafik bilincini yerleştirmek için el broşürleri dağıtıldığını belirten Bayrak, ayrıca okullarda Trafik Memurları tarafından slayt gösterileri eşliğinde uygulamalı dersler verildiğini söyledi.   Trafik kazalarında insan, araç, yol ve çevresinin faktörel etkileri çeşitli oranlarda olmakla birlikte, kazalara neden olan kusurlar içerisinde insan unsurunun payının %98’ler düzeyinde olduğunu hatırlatan Bayrak, ’’ Dolayısıyla Trafik Güvenliği ile ilgili üzerinde durulması gereken konu şüphesiz ki eğitimdir. Bu eğitimin amacı; Toplumumuzda düzenli ve güvenli bir trafik ortamının tesis edilmesi, trafik kurallarına uymada alışkanlık kazandırılmasını sağlamaktır. Trafik sorunu sadece Emniyetin ve birkaç kuruluşun altından kalkabileceği bir sorun olmaktan çok daha ötedir. Tüm halkımızın trafik kurallarına daha çok uyacağı, daha az denetim ve dolayısıyla daha az ceza uygulanacak günlere süratle ulaşmak arzusuyla saygılar sunuyor, kazasız günler diliyorum’’ dedi

-ÖĞRENCİLER KAMERAMAN VE MUHABİR OLDULAR İZLEYENLERİ GÜLDÜRDÜLER

Konuşmaların ardından ilköğretim öğrencileri trafik haftasıyla ilgili şiir, tiyatro ve skeçlerle gösteriler sergilediler. Gösterilerde en ilginç olanı da yaralılar ile muhabirlerin aralarında geçen diyalogu sergileyen tiyatro gösterisi oldu.

-AĞZINDA EMZİK ELİNDE TRAFİK İŞARETİ OBJEKTİFLERE POZ VERDİ

İzleyenler den en küçük olanı Sude Develi, ağzında emzik ve eline aldığı trafik işareti ile objektiflere poz verdi. Programın sonunda yarışmalarda dereceye giren öğrenciler den, afiş  yarışmasında birinci Kübra Çağlar, ikinci Nesrin Çeker, Üçüncü Deniz Ertepe ve Slogan yarışmalarında birinci Zemzem Sungur, ikinci Cemre Dinçer’e Milli Eğitim Müdürü M. Mensur Toprak  ve Nüfus Müdürü Songül Emir tarafından hediyeleri verildi. Yılın Trafik Polisi Mustafa Akay ve Yılın sürücüsü Cihan Mutlu’ya Emniyet Müdürü Ali Sinoplu tarafından plaketleri verildi.

Bu Haber 3290  kez okunmuştur.  Editör Hüseyin YİĞİNER
Çubuk Gazetesi Haber -Trafik haftası kutlandı / 2009-05-11 12:18:04
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler
Ateş'in evine ziyaretçi akını
Özden, İsrail'den yaralı olarak dönen Çubuk IHH sorumlusu Abdulhamit Ateş'i evinde ziyaret etti.
Şehit bayraklarını çaldılar
Paşa Mezarlığı'nda bulunan 3 şehit mezarındaki Türk bayrakları çalındı.
Emniyet müdürlüğüne yeni araç takviyesi yapılacak
Polis teşkilatına yeni araç kazandırmak için ilçe yöneticileri ve esnafları tarafından kampanya başlatıldı.
Emniyet müdürlüğü'ne atama
İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Ahmet Ergün Doğdu görevine başladı.

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 1
Bugün toplam         : 141
Toplam ziyaretçi     : 1226834

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş

    Alış Satış
Dolar :
Euro :

ES BİLİŞİM
Gökkuşağı Tekstil
Kalender Isı Sistemleri
Ozan Evkur Spot
Çöp Şiş Kebap