AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2010-09-29 21:39:16 İçişleri bakanı beşir atalay, çubuk'ta 2010-09-29 21:32:45 Çubuk'u keşfeden dergi hazırlandı 2010-09-29 21:19:11 İlköğretim haftası törenlerle kutlandı 2010-09-29 20:51:17 Başkan özden'e ziyaret etti 2010-09-29 20:42:03 6. uluslararası çubuk kültür festivali başladı 2010-09-29 20:37:40 Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi 2010-09-29 20:30:35 Uluslararası çubuk kültür festivali 2010-06-23 09:35:17 Babalar günü'de evlendi

Karayalçın çubuk ta partisinin düzenlediği mitinge katıldı

Çubuk ta CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın ve CHP Çubuk Belediye Başkan adayı Salih Er in gerçekleş
28 Mart 2009 Cumartesi 17:21:19

Çubuk’ta CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın ve CHP Çubuk Belediye Başkan adayı Salih Er’in gerçekleştireceği açık hava mitingi, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçirmiş olduğu kaza nedeniyle iptal edilerek seçim bürosunda gerçekleştirildi.

            Çubuk’ta partisinin düzenlediği mitinge katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın ve Çubuk Belediye Başkan Adayı Salih Er, seçim bürolarında toplanan seçmenlerine seslendi. Konuşmasının başında Karayalçın, yaşanan üzücü kaza nedeniyle açık hava mitinglerinin gerçekleştirilmemesi, parti binalarının önünde slogan atılmaması için sabah bir genelge yayınladıklarını belirtti.

’’BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI DİNLEYİN, HAZIRLIKLARINA BAKIN VE ONDAN SONRA OY VERİN’’

Karayalçın, konuşmasının başında’’Belediye başkan adaylarını dinleyin, hazırlıklarına bakın ve ondan sonra oy verin’’ diyerek Çubuk Belediye Başkan adayları Salih Er’in hem Çubuk hem de Ankara meselelerine hakim olduğunu söyledi. Çubukluların Salih Er’e destek olmasını isteyen Karayalçın, Çubuk ve Anakara için önemli mühendislik projelerinin olduğunu iddia etti. Fikir projelerinin üretilirken onların mühendislik ayaklarının ve hesaplarını yapılmadığı zaman her hangi bir kazanımın olamayacağını ifade eden Karayalçın, Anakent Belediyesinde Kırsal Kalkındırma birimi kuracaklarını yeniledi.  

''KIRSAL ALAN KALKINDIRMA BİRİMİ KURACAĞIZ''

Büyükşehir Belediyesine yeni katılan ilçeler için yeni bir birim kuracaklarını söyleyen Karayalçın, sözlerine şöyle devam etti:'' Anakent Belediyesinde ya müdürlük yada daire başkanlığı konumunda Kırsal Kalkındırma Birimi kuracağız. İster müdürlük iterse daire başkanlığı konumunda olsun kuracağımız birimde konusunda uzman kişiler üreticilerimize danışman olarak yol göstereceklerdir. Biz Büyükşehir belediyemize bağlansa bile insanlarımıza tarımı bırak hayvancılığı bırak asla diyemeyiz. İnsanlarımız hem Büyükşehirli olacak hem de işini yapacak. Bizim için önemli olan üretim ve istihdam yaratılmasıdır'' şeklinde konuştu.

 

Sulama olanaklarının artırılarak organize tarımcılığın yapılacağını ifade eden Karayalçın, CHP Çubuk Belediye Başkan adayı Salih Er'in babası Salih Er'i tarım ve hayvancılık konusunda kendisine danışman olarak alacağını belirtti. Karayalçın, bu bölgede tarımsal alanlarda yaşanan problemleri çözeceğini iddia etti.

''BU BÖLGEDE FUAR ALANI YAPACAĞIZ''

Bu bölgede ayrıca elektrik ve elektronik sanayi bölgesi kuracaklarını sözlerine ekleyen Karayalçın, bölgede çok sayıda savunma sanayinin olduğuna dikkat çeker bölgenin bu iş için en ideal yer olduğunu söyledi. Elektronik sanayinin yük de hafif parada ağır bir sanayi olduğunu kaydederek uçakta taşınmasının çok kolay olacağını ifade etti. Kendilerinin bu bölgede fuar alanı yapacaklarını söyledikten sonra Gökçek'inde bu bölgede fuar alanı yapacaklarını söylediğini iddia eden Karayalçın, Gökçek'e fuar alanı yapmak içim neden 15 yıl beklediğini sordu. Karayalçın, ’’Aslında iyi oluyor. Kampanyanın bu şekilde gitmesi Ankara için iyi oluyor. Ankaralılar yeni kazanımlar elde ediyor’’dedi

Ankaralıların her bir kuruşunun israf edilmemesi için yatırımların ciddi şekilde incelenmesi ve araştırılması gerektiğini belirten Karayalçın,’’ Belediyenin parası kimsenin babasının ve oğlunun parası değildir. Belediye başkanı kafasına göre harcama yapamaz. Kafasına göre harcama yaparsa  Armada’nın karşısında yapımı devam eden çelik bina gibi ve Gök Kuşağı projesi gibi olur’’dedi

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, Büyük Şehirdeki üst düzey bürokratların bazı belediye çalışanlarına baskı yaptıklarını iddia etti.

’’KORSAN SİTE, KORSAN KASETLER VE ŞİMDİDE KORSAN BİLBORTLAR ÇIKTI’’

Kendisi hakkında korsan siteler yapıldığını iddia eden Karayalçın,’’ Gerçek Karayalçın adında site yapılmış. Bu korsan sitedir. Korsan kasetler çıkarıldı hatta bir kaç yüz bin kaset çıkarıp dağıtıldı. Şimdi de korsan bilbortlar çıktı. Ben sosyal demokratım ve bundan gurur duyuyorum. Ancak ben sağ sol diye bir kampanya yürütmedim. Korsan kasetinde, korsan bilbortların da korsan sitenin de faili meçhul. Ama bunları kimin yaptığını biliyorum. Bunları yapanlar şerefsizdir. Korkak insanlardır’’şeklinde konuştu

Üzücü bir kaza sonucu kendisinden henüz haber alınamayan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na geçmiş olsun dilekleri ile söze başlayan CHP Çubuk Belediye Başkan adayı Salih Er, ’’Günümüz teknolojisinde 24 saat geçmesine rağmen nasıl oluyor da bir helikopter bulunamıyor. Bu nasıl bir hükümet. Bu İçişleri Bakanı nasıl oluyor da halen görevi başında duruyor’’ dedi.

İlçede yapacakları projeler hakkında da bilgiler veren Er,  Göreve geldiklerin de öncelikli projelerinin başında istihdam artırıcı projelerin olacağını belirtti. 

Bu Haber 1728  kez okunmuştur.  Editör Hüseyin YİĞİNER
Çubuk Gazetesi Haber -Karayalçın çubuk ta partisinin düzenlediği mitinge katıldı / 2009-03-28 17:21:19
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler
Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi
ÇUBUK DEMOKRASİYE OLAN İNANCINI VERDİĞİ OYLARLA GÖSTERDİ
Bbp il başkanı bozok'dan,çubuk belediye başkanı özden'e hayırlı olsun ziyareti
Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok ve beraberindeki heyet, Çubuk ilçesine gelerek Çubuk Belediye Başkanı
Çubuk'ta toplu taşıma araçlarına sıkı denetim
Çubuk'ta ulaşım ile ilgili sorunların çözümü...
Obama heyetini çubuklu iş adamı taşıdı
ABD Başkanı Barack Hussein Obama'nın Ankara'ya yaptığı tarihi ziyarette tüm heyetini Çubuklu işadamı Ünal Öztürk taşıdı.

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 3
Bugün toplam         : 96
Toplam ziyaretçi     : 1201569

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş

    Alış Satış
Dolar :
Euro :

ES BİLİŞİM
Gökkuşağı Tekstil
Kalender Isı Sistemleri
Ozan Evkur Spot
Çöp Şiş Kebap