AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2010-09-29 21:39:16 İçişleri bakanı beşir atalay, çubuk'ta 2010-09-29 21:32:45 Çubuk'u keşfeden dergi hazırlandı 2010-09-29 21:19:11 İlköğretim haftası törenlerle kutlandı 2010-09-29 20:51:17 Başkan özden'e ziyaret etti 2010-09-29 20:42:03 6. uluslararası çubuk kültür festivali başladı 2010-09-29 20:37:40 Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi 2010-09-29 20:30:35 Uluslararası çubuk kültür festivali 2010-06-23 09:35:17 Babalar günü'de evlendi

Eğriekin köyünde gözleme ve güreş şöleni

Eğriekin Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Gözleme Şenlikleri ve Yağlı Güreşleri..
18 Haziran 2009 Perşembe 21:19:34

 

 

 

   Eğriekin Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Gözleme Şenlikleri ve Yağlı Güreşleri Şöleni, Çubuk İlçesi Eğriekin köyünde gerçekleştirildi.

Derneğinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Gözleme Şöleni ve Yağlı Güreşleri Şölenine, Çubuk Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kuzal, Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti Çubuk ilçe Başkanı Tuncay Acehan, Siyasi Parti İlçe temsilcileri, Çubuk Platformu Başkanı Ahmet Yalçın, çeşitli sivil toplum örgütleri ve dernek başkanları, Güreş Ağası Savaş Akçil, Büyükşehir Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Mehteran Takımının gösterisiyle başlayan şölen minik güreşçilerin er meydanına çıkmasıyla şenlendi. Miniklerin kıyasıya mücadele ettiği şölende minik güreşçiler ağabeylerini aratmadılar. Miniklerden sonra meydana çıkan güreşçiler kıran kırana mücadele etti. Bu yılki yağlı güreş başpehlivanlığını 100 kg ile Samsun’dan katılan Fatih Sarıbacak alırken ikinciliği de 110 kg ile Çankırı’dan katılan Enes Olgun aldı.

-KÖYLÜYE ÇEKİLİŞLE TRAKTÖR LASTİĞİ

                Şölende son yılların revaçta olan oyunu kolbastı ile coşan katılımcı ve köylülere gözleme ve eski usul yayık ayranı servisi yapıldı. Dernek yararına çikolatanın satıldığı şölende, her çikolata alana birde numara verildiğini söyleyen Eğriekin Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Adem Aygün, çekilişte başta köylünün ihtiyacı olan traktör lastiği olmak üzere çeşitli ev eşyaları verildiğini belirtti. Aygün, şöleni düzenlemekte ki amaçlarının Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış olan köylüleri bir araya getirerek birbirleri ile kaynaştırmak olduğunu vurguladı. Aygün,’’ Şölenimizi üç ay önce planlıyoruz ve köyümüzün web sitesinde bu günü açıklıyoruz. Tüm köylülerimiz cenaze dışında şölenimizin olduğu günde hiçbir etkinlik ve düğün yapmıyor. Yurdumuzdan ve dışarıda olan tüm köylülerimiz şölenin olduğu hafta köyümüzde oluyor’’ dedi.

Mehteran, Folklor gösterisi, güreşler, kolbastı oyunu, Aşık ve Maşuk oyunu, mahalli ses sanatçılarının halk müziği ve Ankara havalarını seslendirmelerinin yapıldığı şölende, Çubuk Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kuzal’a, Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi’ye, AKP Çubuk İlçe Başkanı Dr.Tuncay Acehan’a, Güreş Ağası Savaş Akçil’e ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Çubuk Aile Yaşam Merkezi’ne katkılarından dolayı Dernek Başkanı Adem Aygün tarafından birer plaket takdim edildi. 

 

 

Bu Haber 2150  kez okunmuştur.  Editör Salih Kiraz
Çubuk Gazetesi Haber -Eğriekin köyünde gözleme ve güreş şöleni / 2009-06-18 21:19:34
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler
Çubuk'u keşfeden dergi hazırlandı
Çubuk ilçesini yeniden keşfetmek için hazırlanan tanıtım dergisi dağıtılmaya başlandı.
Uluslararası çubuk kültür festivali
Çubuk Kültür Festivali'nin hazırlıkları tamamlanırken, Başkan Özden ilçede üretilen yöresel ürünler hakkında bilgi verdi
Festival'e hazırmısınız
Bu yıl 5.si düzenlenecek olan Çubuk turşu ve kültür festivali 24 eylül de başlıyor.
Engin noyan, kadir gecesi çubuklular ile buluştu
Kadir Gecesi farklı bir etkinlik ve heyecanla karşılandı. İlçe merkezde camilerde okunan mevlit ile başlayan Kadir Gecesi, Münib E

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 1
Bugün toplam         : 130
Toplam ziyaretçi     : 1202279

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş

    Alış Satış
Dolar :
Euro :

ES BİLİŞİM
Gökkuşağı Tekstil
Kalender Isı Sistemleri
Ozan Evkur Spot
Çöp Şiş Kebap