AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2010-09-29 21:39:16 İçişleri bakanı beşir atalay, çubuk'ta 2010-09-29 21:32:45 Çubuk'u keşfeden dergi hazırlandı 2010-09-29 21:19:11 İlköğretim haftası törenlerle kutlandı 2010-09-29 20:51:17 Başkan özden'e ziyaret etti 2010-09-29 20:42:03 6. uluslararası çubuk kültür festivali başladı 2010-09-29 20:37:40 Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi 2010-09-29 20:30:35 Uluslararası çubuk kültür festivali 2010-06-23 09:35:17 Babalar günü'de evlendi

Dutlu tahtalı kaplıcaları şifa dağıtıyor

Ankaranın Beypazarı ilçesinde bulunan Dutlu Tahtalı termal tesisleri şifa dağıtmaya devam edıyor.
21 Haziran 2010 Pazartesi 11:24:06

   Romatizma ağrıları ve cilt hastalıkları başta olmak üzere, eklem kireçlenmeleri, bel fıtığı ve buna bağlı siyatik ağrılar, ağrılı kadın hastalıkları, spastik ağrıları, karaciğer ve safra kesesi taşları, nevrit- sinir ucu iltihabı hastalıklarına da iyi geldiği bildirilen kaplıcalar,

Türkiye'nin değişik yörelerinden gelenlerin yanı sıra yabancı turistlerinde ilgisini çekiyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beyter Turizm sahibi Atalay Yöntem”Kaplıcalarımız bugüne kadar bilinen termal kaynaklar içerisinde mineral,sağlık ve tedavi kürleri bakımından sağlık bakanlığı onaylıdır.Özellikle bayanların yoğun ilgisini çeken kaplıcalarımız ,cildin genç kalması ve güzelleşmesinde etkin sonuçlar  vermektedir.

Bir doğa harikası olan, yeşillikler ağaçlar arasındaki termal tesislerimiz temiz Havası, Sessizliği kuş cıvıltıları arasında gürültüden uzak dinlenme ve şifa Cennetidir.365 gün açık olan Tesislerimizde bulunan 3 adet Termal doğal tamamen kaynak olan suların Bir çok hastalığa derman olduğu bilinmektedir.

‘ Sevkli Hasta uygulaması’

Kaplıcalar Yönetmeliği çerçevesinde, Tam Teşekküllü Devlet Hastanelerinden alacağınız,Sevk raporuyla Beyter Dutlu Tahtalı Termal İçmece ve Kaplıcalarında, tedaviniz sonucunda alacağınız tedavi belgesi ve faturanızla,Tedavi Masraflarını (EmekliSandığı SSK,Bağkur vs.)Bütçe Kanununda belirtildiği şekilde Geri alabileceksiniz.Her türlü sevkli hastayı tedavi) etmek açısından Beyter Dutlu Tahtalı Termal İçmece ve Kaplıcalarını tercih etmeleri  menfaatleri icabıdır.Bizler Yasal Olarak Sağlık Bakanlığından alınan İşletme Ruhsatı ile hizmet Veren gerçek termal İçmece ve kaplıcayız.” dedi.

‘’Tesisler hakkında da bilgi veren Atalay Yöntem şunları kaydetti”

Termal tesislerimiz bütünlük arz eder. Derli toplu görünümdedir. Tarihi ve doğa güzellikleri açısından zengindir.Tesislerimizde her türlü imkan mevcuttur.Sağlık açısından zengin Termal kaynak suyuna sahip olan tesislerimizin son yapılan Kaplıca suyu analiz raporları Sağlık Bakanlığından alınmış, sağlık açısından faydaları değerlendirilip , tarafımıza verilmiştir.Tesislerimizde her bütçeye uygun konaklama yerlerimiz mevcuttur.700 yataklı pansiyon 60 yataklı oteltip odalarımızda Kişi başı 20 ila 50 TL arasında müşterilerimize sunacağımız alternatif odalarımız mevcuttur.

Banyolarımız gün içi kullanımında kaplıca suyunu sürekli devretmektedir.Su sıcaklığı  50 dereceyi bulan kaplıcalarımız sabah saat beşten   akşam saat yediye kadar hizmet vermekte ve akşam havuzlar tamamen boşaltılmakta, dezenfekte edilmekte temizlenmekte ve tekrar doldurulmaktadır.Havuzlarımızda hijyen açısında terlik ve benzeri şeyler bulundurulmamaktadır.

Tesislerimiz Ankara il merkezinden 90 Km. Beypazarı ilçe merkezine 20 km. Mesafededir. Ankara- Beypazarı devlet karayolunun 85.Km .den sola ayrılan Asfalt yoldan ulaşılan ve söz konusu yol ayrımından 5 Km. Güneydogu İstikametinde bir dere yatağının iki tarafında yeşillikler içerisinde ağaçlarla Kaplı Tesislerinden oluşmaktadır ” dedi.

Bu Haber 4671  kez okunmuştur.  Editör Ekrem DEDE
Çubuk Gazetesi Haber -Dutlu tahtalı kaplıcaları şifa dağıtıyor / 2010-06-21 11:24:06
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler
Kan bağışı kampanyası
Türk Kızılayının ülke genelinde olduğu gibi Çubuk'ta da düzenlediği "Gönüllü Kan Bağışı İçin 1 Milyon İyi İnsan Aranıyor"
Yediğine içtiğine dikkat et, güvenilir gıda tüket
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam" kampanyasına destek amacıyla Çubuk'ta..
Kene dernek kurdurdu
Ankara’da kene ile mücadele derneği kuruldu. Günümüzün korkulu rüyası olan kırım Kongo kanamalı hastalığının baş sorumlusu ken
Hayvan besleyenlere sıkı denetim
Görüntü ve koku ile mücadele çerçevesinde besicilere sıkı denetim uygulanmaya başlandı.

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 5
Bugün toplam         : 128
Toplam ziyaretçi     : 1226821

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş

    Alış Satış
Dolar :
Euro :

ES BİLİŞİM
Gökkuşağı Tekstil
Kalender Isı Sistemleri
Ozan Evkur Spot
Çöp Şiş Kebap