AnasayfaÜyelikHaber İhbarFirma RehberiSitene EkleRss

2010-09-29 21:39:16 İçişleri bakanı beşir atalay, çubuk'ta 2010-09-29 21:32:45 Çubuk'u keşfeden dergi hazırlandı 2010-09-29 21:19:11 İlköğretim haftası törenlerle kutlandı 2010-09-29 20:51:17 Başkan özden'e ziyaret etti 2010-09-29 20:42:03 6. uluslararası çubuk kültür festivali başladı 2010-09-29 20:37:40 Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi 2010-09-29 20:30:35 Uluslararası çubuk kültür festivali 2010-06-23 09:35:17 Babalar günü'de evlendi

Belediye başkan adayları oylarını kullandı

ÇUBUK BELEDİYESİ BAŞKANVEKİLİ HALİL SOBA, ÇUBUK İLKÖĞRETİM OKULUNDA OYUNU KULLANDI
30 Mart 2009 Pazartesi 02:19:28

Çubuk Belediye Başkanvekili Halil Soba oyunu Çubuk İlköğretim Okulu'nda kullandı. Soba oyunu verdikten sonra yaptığı kısa açıklamada, ‘’İlçe halkımız belediye başkanını ve yönetimini seçiyor. Bugün ilçe halkımızın kararı ortaya çıkacak’’ dedi. Soba sandıklardan çıkacak sonuca ilçe halkımızın saygı duyması gerektiğini vurguladı. 
 
       Başkanvekili Soba mahallesinde bulunan Çubuk İlköğretim Okulu'na geldi. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği Başkanvekili oy kullanacağı sandığın bulunduğu sınıfa geçti. İlk olarak Başkanvekili Soba oy pusulasını aldı ve kabine girerek oyunu verdi. Ardından zarfları sandıklara attı. İlçe halkı ile tokalaşan Soba ardından kısa bir açıklama yaptı. 
 
      Seçimin ilçe ve ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Başkanvekili Soba, " Devlette devamlılık esası önemlidir. Üç buçuk aydır bu görevi sürdürüyorum. Kış şartları, soruşturmalar, ekonomik zorluklar ve seçim atmosferi dolayısı ile bu şartlar altın da gerçekten bu görevi devralmak cesaret işiydi. Ben bunu çubuk halkı için ilçeme hizmet için ve tecrübelerime güvenerek bu görevi devir aldım. Ben bu üç buçuk ay içerisinde hiçbir art niyet gütmeden belediye menfaatlerini gözeterek her hangi bir siyasi ayrım yapmadan tüm mahallemize gece gündüz çalışarak hizmet yapmaya çalıştık. İnşallah belediyemizi devredeceğimiz arkadaşımız bizden daha iyi ve daha çok çalışsın’’ dedi. 
 
       Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının geçirdiği kazaya da değinen Soba, Bu seçime girerken ender şahsiyetlerden biri olan Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu kaybetmelerinden dolayı üzgün olduğun ifade etti. Seçilecek olan belediye başkanına da tavsiyelerde bulunan soba,”Benim otuz yıllık belediye deneyimim var. Belediyenin her biriminde çalıştım. Eğer gelen başkan beş yılın biteceğinin hesabını yaparsa Allah rızası için yetim hakkını gözeterek belediye için çalışırsa ilçeye çok hizmet yapacağına inanıyorum. Ufku geniş olduktan sonra çubuk’ta yapılmayacak iş yoktur. Ben Çubuk’ta doğdum, Çubuk’ta yaşadım ve Çubuk’ta öleceğim. Çubuk için kim gelirse gelsin tecrübelerimden fikirlerimden istifade etmek istediğinde her zaman yanındayım. Belediyede fiili olarak görev almam hiç önemli değil bana ne zaman fikir sorulursa yardım etmeye çalışacağım.” dedi. 
 
 

’’BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIDA OYLARINI KULLANDI’’
           
Seçime giren belediye başkan adayları da oylarını farklı saatlerde ve farklı sandıklarda oylarını kullandılar. Kurmayları ile öğle saatlerinde Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulunda oyunu kullanan Sadet Partisi Çubuk Belediye Başkan adayı Yusuf Mertoğlu, belediye başkanı adayı olarak ilk defa seçimlere katıldığını belirtti. Mertoğlu,’’ Daha önce belediye meclis üyesi olarak seçimlere katıldım. 1994-1995 yıllarında Refah Partisinden belediye meclis üyesi olarak seçilmiştik ve ilçemizin belediye başkan yardımcısı olarak görev yaptım. İnşallah bu seçim ilçemizin geleceği için hayırlı olur’’ şeklinde konuştu
 
MHP Çubuk Belediye Başkan adayı Mustafa Gökmen de oyunu kullanmaya Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okuluna ailesi ile birlikte geldi. Oyunu kullandığı 1137 numaralı sandıkta uzun süre sırasının gelmesini bekleyen Gökmen, vatandaşın seçimlere gösterdiği ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Mahalli seçilerin ilçeye, millete ve halka hayırlı olmasını temenni eden Gökmen, kendilerinde ailesi ile birlikte oylarını kullanmaya geldiklerin belirtti. Gökmen,’’ Belediye başkanlığına kim gelirse gelsin halkın içerisinde olsun ve halkımıza hizmet etsin. Biz belediye başkanlığımız döneminde bunu yaptık. Personelimizle uyum içerisinde ve encümenlerimizi de halkın içerisinden seçtik. Biz makam için değil halka hizmet için bu göreve talibiz. Nasip olursa bu hizmeti de yapmaya çalışacağız. Tabi ki kazanırsak ama başka arkadaşımız kazanırsa da sandıktan çıkan sonuca saygılıyız. İlçemize hizmet eden herkesi ne olursa olsun destekleriz’’ şeklinde ifade etti.
 
Yukarı Çavundur Mahallesinde oyunu kullanan Ak Parti Belediye Başkan adayı Lokman Özden, seçimlerin çok olgunluk içerisinde geçtiğini belirtti. İlk defa ilçede seçimlerin tüm partilerin diyalog içerisinde sevgi, kardeşlik ve saygı içerisinde geçtiğini ifade eden Özden, ilçe genelinde vatandaşların seçime katılımlarının yüksek olduğunu ifade etti. Seçimin ilçeye hayırlar getirmesini temenni eden özden, kim kazanırsa kazansın ilçe için desteklerinin her konuda kazanan taraftan yana olacağını vurguladı.özden, seçimlerle birlikte kazananın ilçe olcağaını ifade ederek şunları söyledi,''Benim ilçem herşeyin en güzeline layıktır'' dedi
 
 
BBP Çubuk Belediye Başkan adayı Durali Simsar da okulları ziyaret ederek sandık başında duran görevlilere kolay gelsin dileklerinde bulundu. Simsar seçimin ilçeye hayırlı olmasını diledi.
 
Oy kullanılan okulların bahçelerinde bazlama satışı ve çiçek satışlarının da yapıldığı seçimler ilçe genelinde sakin geçti.

Bu Haber 2595  kez okunmuştur.  Editör Hüseyin YİĞİNER
Çubuk Gazetesi Haber -Belediye başkan adayları oylarını kullandı / 2009-03-30 02:19:28
Yorum ekle Bu haberi yazdırmak için tıklayınız

Yorum Yaz
Yorumlar
Kayıtlı yorum bulunamadı
Diğer Haberler
Demokrasiye olan inancını verdiği oylarla gösterdi
ÇUBUK DEMOKRASİYE OLAN İNANCINI VERDİĞİ OYLARLA GÖSTERDİ
Bbp il başkanı bozok'dan,çubuk belediye başkanı özden'e hayırlı olsun ziyareti
Büyük Birlik Partisi Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok ve beraberindeki heyet, Çubuk ilçesine gelerek Çubuk Belediye Başkanı
Çubuk'ta toplu taşıma araçlarına sıkı denetim
Çubuk'ta ulaşım ile ilgili sorunların çözümü...
Obama heyetini çubuklu iş adamı taşıdı
ABD Başkanı Barack Hussein Obama'nın Ankara'ya yaptığı tarihi ziyarette tüm heyetini Çubuklu işadamı Ünal Öztürk taşıdı.

Çubuk-Ankara özel Toplu taşıma araçlarından memnunmusunuz.
Evet
Hayır

Aktif Ziyaretçi         : 2
Bugün toplam         : 93
Toplam ziyaretçi     : 1201566

ANKARA

Nöbetçi eczane girilmemiş

    Alış Satış
Dolar :
Euro :

ES BİLİŞİM
Gökkuşağı Tekstil
Kalender Isı Sistemleri
Ozan Evkur Spot
Çöp Şiş Kebap